جایزه فیدل کاسترو به اوباما

کاسترو در ادامه افزود:‌ باراک اوباما،‌ رئیس جمهور آمریکا هم اکنون اعتراف کرده است که احتمالا قول وی برای خروج سربازان آمریکایی از افغانستان به تعویق می افتد. بعد از اعطای جایزه نوبل به وی‌، حال نوبت آن است که "جایزه بهترین مار خوش خط و خال" را به وی اعطا کرد!

فیدل کاسترو ناتو را یک "مافیای نظامی" و جنگ در افغانستان را "قتل عام" خواند و رئیس جمهور آمریکا را لایق جایزه "بهترین مار خوش خط و خالی" دانست که تا به حال زندگی کرده است.

به گزارش  خبرگزاری فرانسه‌، فیدل کاسترو، رهبر سابق کوبا طی مقاله‌ای که در واکنش به نشست سران ناتو در لیسبون منتشر شد‌، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، را "نهادی متجاوز" خواند که "میلیاردها انسان را که از فقر‌، عدم توسعه‌، کمبود غذا‌، مسکن‌، سلامت‌، آموزش و شغل رنج می‌برند"، نادیده می‌گیرد.

کاسترو 84 ساله ناتو را "پرنده قربانی نشسته بر بام امپراطوری یانکی" خواند که آمریکا از آن استفاده می‌کند تا جنگ و قتل عام در افغانستان را ادامه دهد.

وی طرح‌های جاه‌طلبانه را که در نشست سران ناتو در لیسبون مطرح شد،‌ رد کرد چرا که "رهبران غربی برای واگذاری امنیت به افغان ها در سال 2014 کابل را تحت فشار می‌گذارند."

وی گفت:‌ آمریکا به خاطر نتایج به دست آمده از جنگ در حال گذر از مرحله دشواری است و از منابع رسانه ای استفاده می‌کند تا حمایت عموم مردم جهان را حفظ کند.

کاسترو در ادامه افزود:‌ باراک اوباما،‌ رئیس جمهور آمریکا هم اکنون اعتراف کرده است که احتمالا قول وی برای خروج سربازان آمریکایی از افغانستان به تعویق می افتد. بعد از اعطای جایزه نوبل به وی‌، حال نوبت آن است که "جایزه بهترین مار خوش خط و خال" را به وی اعطا کرد.

/ 0 نظر / 22 بازدید